Żurek z wiejską kiełbasą w chlebie
Zakład Przetwórstwa Mięsnego
HAŃDEREK Sp. J.
KRS: 0000072199,
REGON: 070408270,
NIP: 547-004-78-46;
Bank Spółdzielczy w Żywcu:
89 8137 0009 0019 6413 2000 0020,
VIII Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej.
Jakie wędliny wybierane są na święta wielkanocne? Przede wszystkim tradycyjne i naturalne, tworzone zgodnie z recepturami, które w polskich domach przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W ofercie marki Hańderek znaleźć można nie tylko tradycyjne wędliny, ale także pieczony boczek, schab, lub biodrówkę, szeroki wybór kiełbas i innych mięsnych przysmaków, które świetnie uzupełnią świąteczne menu.
Co sprawia, że mięsa od marki Hańderek mają tak wyjątkowy smak i aromat? Przede wszystkim wysoka jakość samego produktu, który marka pozyskuje jedynie od sprawdzonych dostawców i dokładnie selekcjonuje. Ważny jest także odpowiedni dobór przypraw, które stworzą aromatyczną marynatę dodającą mięsu głębi smaku i subtelnie je doprawiając.
Przy produkcji wędlin, kiełbas i innych mięs Hańderek nie korzysta z żadnego rodzaju wypełniaczy, barwników, konserwantów, czy środków, które miałyby w sztuczny sposób wzmocnić smak końcowego produktu. Wszystko jest tu kwestią działania natury i tradycyjnych receptur, z których od pokoleń korzystają polskie domostwa.
Jakie tradycyjne wędliny od Hańderka warto wybrać na wielkanocny stół? Dużym zainteresowaniem cieszą się mięsa wędzone z serii takich jak „Nad Ogniem Wędzone” albo „Z Dymnej Chaty”. Swój aromat wędliny te zawdzięczają długiemu procesowi wędzenia w naturalnym dymie olchowo-bukowym. Inną propozycją, która wzbogaci talerz mięs na świątecznym stole, mogą być polędwiczki z linii „Biesiada Polska” albo drobiowe specjały z „Drobiowej Uczty”. Tradycyjnych smaków warto szukać wśród propozycji z „Klasyki Gatunku” i „Chluby Domu”. Szynka z Buczkowic nie ma sobie równych, bo jest całkowicie naturalna i przygotowywana zgodnie z tradycyjnymi recepturami przez doświadczonych kucharzy.
Czy tradycyjna polska kuchnia musi być powtarzalna? Oczywiście, że nie! Tradycyjne sposoby przygotowywania mięs nie wykluczają ciekawego sposobu ich podania. Przykładem może być biodrówka pieczona na kanapki – można pokroić ją w cienkie plastry lub równie dobrze podać do obiadu zaraz po wyjęciu z piekarnika. Świąteczna wersja tego dania wyróżnia się swoją ziołową marynatą, do której wkomponowane zostały także warzywa. Dzięki temu biodrówka pieczona zyskuje bogaty aromat i smak, w którym wyczuć można różne mieszające się nuty.
Alternatywą dla biodrówki może być pieczony karczek, który także można podawać w różny sposób. Karczek pieczony w słodkiej marynacie z musztardą i miodem to ciekawa propozycja na świąteczny obiad, podczas gdy kruchy karczek w cienkich plastrach będzie świetnym dodatkiem wielkanocnego śniadania.
Jakie wędliny na święta Wielkanocne wybiera się najczęściej? Wśród tradycyjnych propozycji wymienia się głównie wędzone i pieczone szynki oraz kiełbasy, w szczególności białe. Tradycyjne wędliny to jednak nie wszystko – Wielkanoc to święta, podczas których podawać można bardzo różne rodzaje mięs. Coraz częściej jest to także boczek pieczony lub wędzony, a nawet różnego rodzaju pasztety, w tym zapiekany w piekarniku z warzywami.
Pieczony boczek można przygotować samodzielnie, marynując surowe mięso w przyprawach. Marynata nie jest trudna do zrobienia, a składniki, z których się ją tworzy, to podstawowe przyprawy. Wystarczy wymieszać trochę oleju z pieprzem, solą, czosnkiem, tymiankiem i majerankiem, a następnie natrzeć mięso przygotowaną mieszanką. Dla smaku opcjonalnie do marynaty można dodać także kminek, ostrą lub słodką paprykę, musztardę, jałowiec, oregano, liść laurowy, albo ziele angielskie.
Czy naturalne wędliny bez barwników i konserwantów są zdrowe? Jak najbardziej – specjaliści dietetycy zalecają, aby spożywać je nawet kilka razy w tygodniu, łączyć z innymi składnikami spożywczymi i urozmaicać przez wprowadzanie do diety różnych rodzajów mięs. Ile mięsa powinno się jeść? To zależy od indywidualnych kwestii jak proporcje różnych składników odżywczych zawartych w diecie. Jedno jest pewne – podczas świąt wielkanocnych nie warto się ograniczać.
Schab pieczony to jedno z najbardziej tradycyjnych polskich dań, jakie można postawić na wielkanocnym stole. Schab można upiec samodzielnie, przygotowując podstawową marynatę i przetrzymując w niej mięso przez co najmniej 12 godzin przed pieczeniem. Dla tych, którzy w świątecznym szaleństwie mogą nie mieć na to czasu, Hańderek proponuje produkty pieczone, gotowe do podania.
Szynka pieczona dobrze smakuje podana do kanapek i jajek na desce wędlin, a także zapieczona w cieście francuskim jako przystawka lub świąteczna kolacja dla rodziny. Jak przygotować takie danie? Szynka Hańderek zapiekana z jajkami to potrawa nie tylko prosta, ale także szybka w przygotowaniu. Na przygotowane wcześniej ciasto francuskie i szynkę wybija się całe jajka, przez co po upieczeniu powstają estetyczne kanapeczki z widocznym żółtkiem, idealne na jedną porcję.
Inna możliwość przygotowania zapiekanki z ciasta francuskiego z jajkami i szynką to stworzenie masy jajecznej zmiksowanej ze śmietaną, którą wylewa się na blachę pokrytą warstwą ciasta. Na wierzch dla ładnego wyglądu dania wykłada się plastry gotowanych jajek, a po upieczeniu w 180 stopniach całość posypuje świeżym poszatkowanym szczypiorkiem.
Hańderek proponuje mięsa i przetwory mięsne wołowe, wieprzowe, cielęce, a także drobiowe, zarówno surowe, jak i wędzone, parzone, a nawet pieczone, gotowe do podania na wielkanocnym stole. Jak zamówić niepowtarzalną szynkę z Buczkowic? Wystarczy znaleźć najbliższy sklep firmowy z listy dostępnej na oficjalnej stronie internetowej i się z nim skontaktować. Za pomocą telefonu lub wiadomości mailowych można zamówić wybrane produkty bez wcześniejszych opłat, a także dopytać o najbliższe dostawy i sprawdzić dostępność konkretnych mięs w okresie przedświątecznym.
Sprawdź także nasze przepisy świąteczne.
Powiązane: Zapiekanka z makaronu, warzyw i szynki Szaszłyki z piekarnika – mięsna uczta w towarzystwie warzyw Karczek pieczony w żytnim cieście Domowy przepis na pasztet z konfiturą z czerwonej cebuli Świąteczny pasztet domowy według tradycyjnej receptury Pieczony karczek w domowej marynacie z musztardy, cydru i miodu z wędzoną papryką