Nasza oferta

Szynka ciemno wędzona GAZ

Produkt z peklowanego mięśnia szynki wieprzowej, wędzony, parzony, z dodatkiem wody. Mięso z szynki wieprzowej 75%, woda, sól, substancja zagęszczająca: karagen, błonnik grochowy, stabilizatory: tri- I polifosforany, białko wieprzowe, izolat białka sojowego, przeciwutleniacz: askorbinian sodu, wzmacniacz smaku: glutaminian monosodowy, aromaty (zawiera soję), ekstrakty przypraw, ekstrakty ziół, substancja konserwująca: azotyn sodu. Produkt może zawierać seler I gorczycę.

Kategoria:

Wędzona szynka powstaje z wyselekcjonowanych fragmentów mięsa wieprzowego, które przed wędzeniem leżakują w zalewie peklującej. Mięso jest wędzone w tradycyjny sposób naturalnym dymem drzewnym, a następnie parzone, dla neutralizacji silnego aromatu wędzarniczego. Końcowo szynka staje się krucha i pełna aromatu, w którym intensywny smak mięsa komponuje się z ekstaktami ziół i przypraw.

Szynka wędzona to przede wszystkim świetny dodatek do pieczywa, który sprawdzi się również jako element deski wędlin. Jej smak dobrze komponuje się z warzywami, kiszonkami i sałatkami. Szynkę często dodaje się także do koreczków, mięsnych przystawek, albo zawijanych roladek.